5 základních modulů pro nastavení dopravy a platby v Magentu

5 základních modulů pro nastavení dopravy a platby v Magentu

V tomto příspěvku naleznete odkazy na několik základních zdarma dostupných modulů pro Magento, které často implementujeme u klientů k nastavení dopravních a platebních metod pro český a slovenský trh. Pokud byste měli zájem o implementaci některého z těchto modulů do vašeho e-shopu, můžete nás samozřejmě kontaktovat. Zároveň jsme schopni moduly upravit na míru vašim potřebám.

1. WebShopApps MatrixRate

Výborný modul, který umožňuje nastavit několik způsobů dopravy v různých cenových hladinách, pro rozsah hmotností objednaných produktů či pro různé země doručení. Nastavení jednotlivých metod provedete v CSV souboru, který následně naimportujete v nastavení modulu. Tento modul lze použít například pro konfiguraci dopravy přes Českou poštu, PPL či DPD.
WebShopApps MatrixRate stahujte na Magento Connect.

2. CashOnDelivery (Phoenix Media) – Dobírka

Na rozdíl od metody pro platbu dobírkou, kterou naleznete integrovánu v nejnovějších verzích Magenta umožňuje tento modul také nastavit cenu za dobírku, což je přínosné především pro české prostředí, kde se dobírkovné účtuje zvlášť k ceně za zboží.
CashOnDelivery

3. IG CashOnDelivery – Dobírka

Alternativou pro nastavení platby dobírkou k předchozímu modulu je IG CashOnDelivery. Ten umožňuje nastavit cenu za dobírku v závislosti na ceně zboží v objednávce. Nevýhodou je ovšem nekompatibilita s novějšími verzemi Magenta a několik obsažených chyb ve výpočtu ceny. Proto je modul vhodné mírně upravit před jeho použitím v Magentu verze 1.5 a výše. IG CashOnDelivery je rovněž k dispozici na Magento Connect, nicméně již není vývojáři aktualizován.

4. Ship and pay combo

Jedná se o jednoduchý modul pro nastavení dostupnosti platebních metod v závislosti na zvolené dopravě. Díky tomuto rozšíření tak můžete zákazníkovi povolit platbu dobírkou pouze pro dopravu Českou poštou nebo platbu v hotovosti jen při osobním převzetí zboží.
Ship and pay combo je kompatibilní jak se staršími (1.4), tak s nejnovějšími verzemi Magenta (1.7).

5. BankPayment – platba bankovním převodem

Modul umožňuje nastavit platbu bankovním převodem s uvedením čísla bankovního účtu a informací o platbě v e-mailu s potvrzením objednávky. Můžete také omezit rozsah cen objednávek, pro které je tato metoda zákazníkům povolena.
BankPayment

  • Oldřich

    Perfektní, díky!